стрічка

Місцеві вибори-2020 і COVID-19: що варто знати жителям Рівненщини

23 Жовтня 2020, 18:41
1117

Рівненщина поділена на 64 ОТГ та 4 райони. Саме у цих межах і утворені територіальні виборчі комісії, які організовують вибори до місцевих громад.

В.о. голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА Олена Гандзюк та голова Рівненської обласної територіальної виборчої комісії Василь Курилас розповіли про особливості проведення місцевих виборів на Рівненщині. Про це інформує пресслужба Рівненської ОДА. 

  • Місцеві вибори в Україні вперше відбуваються під час світової пандемії COVID-19.
  • На усіх 996 виборчих дільницях Рівненської області кожен виборець отримає по 4 виборчих бюлетені з виборів: депутатів обласної ради; депутатів районної ради; місцевого голови; депутатів місцевої ради (сільська, селищна, міська).
  • Усі мешканці міст обласного значення (Острог, Дубно, Вараш, Рівне) будуть вперше обирати депутатів відповідних районних рад.
  • У бюлетені застосовується поле з вибору кандидата з територіального виборчого списку, подібне до індексу на конверті, яке ми заповнюємо при поштовому листуванні. Бажано з дотриманням трафарету внести цифру кандидата від 1 до 12 без «нуля», навіть якщо буде «нуль» чи не дуже точне нанесення (невелике зміщення),  голос буде зараховано.
  • Всі гілки влади вживають необхідних заходів для підготовки до голосування 25 жовтня, щоб максимально забезпечити безпеку учасників виборчого процесу. Питання забезпечення засобами індивідуального захисту членів ДВК - це компетенція органів місцевого самоврядування, на території яких розміщені виборчі дільниці. Більше мільйона гривень було сконцентровано в місцевих бюджетах на ці потреби. Для роботи виборчих комісій відповідно здійснено закупівлю понад 82 тисяч захисних масок, 52 тисяч захисних рукавичок, 1500 літрів дезінфікуючих засобів. Забезпеченість членів виборчих комісій мають контролювати як місцеві органи влади, так і суб’єкти виборчого процесу – політичні партії, що формують виборчі комісії зі своїх членів. З резервного фонду було забезпечено обласну виборчу комісію всім необхідним для роботи та засобами індивідуального захисту.
  • Особи, які знаходяться на самоізоляції чи лікуються амбулаторно, можуть взяти участь у голосуванні, звернувшись з відповідною заявою до виборчої комісії до 20:00 сьогоднішнього дня. На підставі медичної довідки та заяви (якщо документи подані не цим виборцем, а, наприклад, сусідом, близькою, рідною особою) ДВК будуть формувати витяги із списків виборців, де таким особам забезпечується голосування на самоізоляції за місцем перебування.
  • Завтра після 12.00 години дільничні виборчі комісії будуть формувати витяги із списку виборців, в які будуть включати виборців, які мають відмітку «нсп» (нездатний самостійно пересуватися на постійній основі), їх включають у список. Також будуть включати тих осіб, які звернуться з відповідною заявою та нададуть довідку медичної установи чи відповідне підтвердження того, що особа перебуває на самоізоляції або лікується вдома.
  • Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування, мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. Застосовується окрема скринька, після кожного відвідування проводиться утилізація засобів захисту.
  • Щодо особливостей підбиття підсумків. Територіальна виборча комісія, дільнична виборча комісія повинні організувати процес таким чином, щоб щонайменше кожної 4 години відбувалось  провітрювання приміщень, дезінфекція поверхонь, де працюють члени комісії, зміна масок, які рекомендовано носити не більше 4 години, дезінфекція рук. В рамках відведеного часу і для голосування, і для підрахунку голосів це має робитися систематично для того, щоб не наражати учасників виборчого процесу, в тому числі членів комісії, на небезпеку зараження інфекційним захворюванням.
  • Виборчий кодекс України визначає порядок  надання допомоги виборцю, який має певні вади здоров’я, йому може допомогти інший виборець. Але це  потрібно робити з відома присутніх членів комісії та учасників виборчого процесу (спостерігачі, кандидати). Має бути оголошено, що в кабінку для голосування заходить  людина, яка не здатна самостійно зробити вибір. Учасники виборчого процесу з розумінням ставляться до такої ситуації і, в даному випадку, такій особі буде надана стороння допомога іншим виборцем. Але не учасником виборчого процесу чи членом комісії. Єдиний, хто може допомогти, якщо немає інших виборців, –  представник медіа.

Читайте також: У «день тиші» поліцейські реагуватимуть на порушення виборчого законодавства

Коментар
Код блоку:
01/12/2022 Четвер
01.12.2022
30.11.2022