стрічка

На території Нобельського нацпарку у фотопастку потрапила американська норка

26 Грудня 2022, 17:07
На території Нобельського національного природного парку, а саме у заплаві річка Веселуха, фотопастка зафільмувала американську норку 548
На території Нобельського національного природного парку, а саме у заплаві річка Веселуха, фотопастка зафільмувала американську норку

На території Нобельського національного природного парку, а саме у заплаві річка Веселуха, фотопастка зафільмувала американську норку.

Чим цей хижак відрізняється від свого європейського родича, Район.Вараш розповіли природоохоронці парку.

 

Американська норка – хижак із родини куницевих. За морфологічними особливостями американська норка подібна до європейської, але більша за розмірами (вага самців до двох кілограмів) і зимове хутро більш густе, щільне, пишне, м'яке.

Американська норка від європейської відрізняється кольором хутра навколо губ: в американської білою є тільки частина хутра під нижньою губою, а в європейської – і під нижньою, і над верхньою.

Тварини пристосовані до життя біля водойм. Вони мають досить гнучке тіло, невеликі плавальні перетинки між пальцями лап. Американська норка краще пристосована до життя у воді у порівнянні з європейською, бо має густіший волосяний покрив.

Для свого життя норка американська обирає ділянки лісових річок з крутими берегами, які заросли деревами, підліском. Нір не риє, користується готовими чужими укриттями і живе в них не постійно, при цьому помешкань зазвичай буває кілька. Норка воліє перебувати на одній обраній нею території, вона роками готова її обживати. Але при нестачі їжі змушена пересуватися, в день може проходити близько п'яти кілометрів.

 У природі норки в основному ведуть нічний спосіб життя, але можна побачити і у світловий день. Живляться полівками, рибою, раками, жабами, водяними комахами, пташками, можуть їсти пташині яйця, кротів, землерийок, молюсків. Тварина робить запаси на період сильних холодів, закопуючи в землю надкушених жаб, рибу, дрібних гризунів.

У природі ворогами американської норки є лисиці, рисі, дикі собаки, ведмеді, хижі птахи та річкові видри. Норка американська витісняє норку європейську, з якою конкурує за місця проживання і харчування.

Коментар
01/12/2023 Четвер
30.11.2023