Приготування пальцем пханої ковбаси – на культурній мапі нематеріальної спадщини Рівненщини
На Рівненщині триває створення мапи побутування елементів нематеріальної культурної спадщини.
Про це йдеться на сторінці Вараської РВА у фейсбук.
Зокрема над виявленням та збереженням найцінніших надбань нематеріальної культурної спадщини односельців, які доносять до наступних поколінь живу спадщину української нації, працює культурна сфера Каноницької територіальної громади
Так, одним з елементів нематеріальної культурної спадщини є приготування домашньої ковбаси, яку в народі називають пальцем пхана.
«Ковбаса вважається однією з найбільш звичних страв. Домашня ж ковбаса в Каноницькій громаді у всі часи вважалася святковою стравою і готувалася тільки на великі свята», – зауважують у громаді.
Оскільки ковбаса псується набагато повільніше, ніж, приміром, м'ясо, жіночий колектив «Чарівниці» Каноницького будинку культури регулярно готують саме цей смаколик захисникам на передову, про що Район.Вараш вже неодноразово писав.
Читайте також: Каноницькі «Чарівниці» зготували і передали на фронт понад тонну домашніх ковбас
Готують жінки ковбасу за давнім поліським рецептом: м'ясо свинини нарізають на невеликі шматочки. Додають сіль, мелений перець, лавровий лист (за бажанням).
Для того, щоб ковбаса була запашною, обов'язково додають подрібнений часник. А для того, щоб ковбаса була соковитою, – трішки води.
Заправлене і добре вимішане м'ясо напихають за допомогою м'ясорубки в промиту кишку.
Напхані ковбаси, скручені в кільця, викладають на добре змащене смальцем деко та роблять в кишці декілька проколів зубочисткою, щоб не тріснула.
Запікають в печі на дровах до золотистого кольору.
Для більш тривалого зберігання, готову ковбасу можна закручувати в банки.
Як «Чарівниці» готують смаколики, транслювали навіть на центральних каналах країни. Ось відео для прикладу: