Загублена історія: друком вийшла книга-розвідка про Зарічненщину
Світ побачив найбільш повний краєзнавчий нарис про історію поліського краю «Загублена у віках історія Заріччя», авторкою якого стала учителька Мутвицького ліцею та краєзнавиця за сумісництвом і покликанням Валентина Тумаш.
Своє літературне дітище дослідниця презентувала 26 липня у Зарічненській центральній бібліотеці, – інформує журналістка Район.Вараш.
Зала книгозбірні заледве вмістила тих, що завітали на таку важливу для всієї Зарічненщини подію. Підтримати та привітати авторку з дебютом прийшли родичі, друзі, однодумці, а також поціновувачі її таланту.
Присутні мали змогу не лише дізнатись історію творення книги, придбати собі її екземпляр та отримати автограф краєзнавиці, а й долучитись до благодійної справи, адже кошти від продажу книги підуть на лікування військовослужбовця ЗСУ Павла Шкоди.
До слова, книга вийшла друком у рівненському видавництві «Волинські обереги» за сприяння мецената та шанувальника поліського краю Валерія Малявчика. Вона стала результатом понад 20-річної дослідницької роботи Валентини Миколаївни, яка без перебільшення своє краєзнавче хобі перетворила на стиль життя.
Охочих мати книгу у домашній бібліотеці виявилось чимало, адже наклад у півтори сотні примірників розійшовся всього за кілька днів.
«Загублена історія…» спричинила справжній ажіотаж – її не перестають обговорювати у соціальних пабліках і не втомлюються дякувати авторці за її кропітку роботу.
Ось, приміром, деякі з відгуків читачів:
«Коли презентація книги відбувається в обласному центрі чи столиці, це не дивина, а особливо коли автор – письменник... А от коли книгу презентують у вже колишньому та віддаленому райцентрі, а автор – проста вчителька сільської школи, то це викликає і подив, і повагу!» – зауважує Віктор Валінкевич.
«Валентина Миколаївна у своїй книзі дозволяє всім нам поринути в історію нашого рідного краю, доторкнутися до незвіданого наших предків», – додає Богдан Квачук.
«В цю книгу увійшла й частина історії нашого роду Лазаревичів. Ми всі з роду Лазаревичів дуже вдячні Валентині Миколаївні за її титанічний труд», – пише Алла Лозицька.
«Всім, кому небайдужа та цікава історія поліського краю: в цій книзі зібрані розповіді та факти з різних куточків та архівів як нашої країни, так і сусідніх. А нашій родині особливо приємно, бо в цій книзі згадується про наш рід», – резюмує Тетяна Малявчик.
Читайте також: Поліська розвідниця. Розповідь про Валентину Тумаш, яка перетворила краєзнавче хобі на стиль життя