8 березня: що думають жительки Вараша про доцільність святкування та можливе скасування вихідного
Напередодні 8 березня кореспондент Район.Вараш провів мініопитування серед містянок щодо того чи вони досі святкують цей день та як ставляться до ймовірного скасування вихідного.
Загалом журналіст поспілкувався з вісьмома містянками. Що цікаво, усі опитані респондентки вважають 8 березня святом. Як аргументи наводять той факт, що, мовляв, це не тільки радянська традиція, а ще й Міжнародний день боротьби за права жінок.
«8 березня це ж і день боротьби за жіночі права. Ми маємо викорінювати не саме свято, а його радянську інтерпретацію», – наголошувала одна з респонденток.
Що ж до того, чи варто у цей день скасовувати вихідний, п'ять респонденток таки підтримують цю ініціативу, апелюючи рівноправ’ям.
«По всьому світу цей день святкується без вихідного. І до того ж у Міжнародний день чоловіків вихідного немає, тому цілком справедливо скасувати його й для жіночого дня», – пояснювала свою позицію одна з варашанок.
Натомість троє опитаних жінок висловили своє категоричне несхвалення скасування вихідного.
«В житті повинно бути місце для радості у ці весняні дні», – наполягала одна з респонденток.
Зауважимо, що у лютому 2023 року група депутатів Верховної Ради запропонувала внести зміни до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят, зокрема скасувати 8 березня як вихідний день. Відповідний законопроєкт №9009 зареєстрували у парламенті. Народні обранці хочуть змінити назву державного свята 8 березня з «Міжнародний жіночий день» на «День української жінки», який пропонують відзначати в День народження Лесі Українки – 25 лютого.
Пізніше Мінцифра спільно з Міністерством культури запустили опитування у додатку «Дія». До 6 березня українці мали вирішити, чи залишиться Міжнародний день захисту прав жінок вихідним. Як результат – більшість користувачів застосунку, які взяли участь в опитуванні, проголосували за те, щоб таки залишити 8 березня вихідним днем.