Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Млинку на приватних обійстях ростуть веселки. ФОТО

21:00 02.09.2020
1704

Поки одним доводиться влаштовувати справжні вояжі до лісів у пошуках гриба веселки, бо вони переконані в його цілющих властивостях, тим часом у жителів села Млинок, що на Зарічненщині, вони ростуть прямісінько у дворах.

«Вчора знову три гриби виросли на подвір'ї: два біля льоха, а ще один – біля курника», - розповідає жителька с. Млинок Надія Апончук. «А кілька тижнів тому, то мало не під порогом може з десяток їх було», - додає співрозмовниця.


«У мого сина, який, до речі, теж живе у Млинку, нещодавно теж кілька грибів у дворі виросли. Перші два невістка викинула на сміття, бо не знала, що то таке. А вже коли третій ріс, то розмістила в Інтернеті оголошення. Наступного дня приїхала з сусіднього села дівчина і забрала той гриб. Розповідала, що її мама робить з нього медові і горілчані настоянки. Запевняла, що так вона вилікувала своє хворе горло та казала, що навіть кашель можна лікувати настоянками з веселки. Проте зауважувала, що найбільш цілющим є гриб у стадії яйця», - розповідає жителька Млинка.

В мережі Інтернет можна відшукати чимало інформації про цього гриба, зокрема дізнатись, що молоде плодове тіло веселки спочатку має форму білої кулі. В народі його прийнято називати «відьомське яйце». Всередині «яйця» під щільною товстою і слизькою оболонкою розташований зеленуватий крихкий м'якуш, який своїм запахом нагадує редьку чи сиру землю. Під час дозрівання гриба шкірка «яйця» розривається і з неї виростає кремова порожниста ніжка з брудно-зеленою шапкою, покритою слизом оливкового кольору. Дозрілий гриб має сильний гнильно-трупний запах, що відчувається навіть на відстані кількох метрів. Росте веселка у листяних та мішаних лісах, поряд з дубом, буком, грабом, вільхою та деякими чагарниками.

«Найбільше полюбляє березові ліси. Росте на багатих гумусом ґрунтах або поблизу гнилої деревини (старі пеньки, гнилі колоди, або під густим покровом листя). В Україні зустрічається в карпатських лісах», - читаємо у Вікіпедії.

Також можна відшукати інформацію про те, що у народній медицині гриба веселку використовують як засіб від подагри та ревматизму. Крім того, ним лікують будь-які стадії раку, трофічні виразки, захворювання шлунково-кишкового тракту, запалення нирок, печінки та підшлункової залози, серцево-судинні захворювання, гіпертонію, післяінсультний стан, суглобові хвороби, доброякісні пухлини та пухлини мозку. А ще грибні фітонциди веселки вбивають віруси герпесу, грипу, гепатиту і навіть СНІДу, - запевняє та ж Вікіпедія.

Коментарі
28 вересня
Вчора
26.09.2020
25.09.2020
24.09.2020
23.09.2020
22.09.2020
21.09.2020
20.09.2020