Вітрина часу: магазин у Зарічному став вікном у минуле

12 Червня 2025, 16:28
Експозиція Федора Полюховича. Фото Семена Полюховича 1379
Експозиція Федора Полюховича. Фото Семена Полюховича

В одному із торгових центрів Зарічного на огляд тут виставили експозицію предметів колекціонування місцевого ентузіаста Федора Полюховича.

Старовинні сокири, монети та банкноти різних періодів, а також інші предмети колекції оглянув і кореспондент Район.Вараш, який, окрім того, поспілкувався з власником експонатів.

Колекціонер-ентузіаст Федір Полюхович розповів про своє захоплення та про те, як вдалось організувати експозицію і як здійснювався вибір експонатів.

«Ця експозиція є різноплановою, вона не є тематичною. Враховуючи обмежений простір, я вирішив, що не буду робити виставкову скриню об’ємною, але маю туди поставити речі, які мають зацікавити пересічних громадян», – розповів колекціонер.

Співрозмовник зауважив, що не всі експонати – з його колекції. До прикладу, фотоапарати надав товариш по хобі Микола Полюхович із Серник.

 

На виставці представлені екземпляри паперових грошей та монет різних періодів, зокрема ті, які були в обігу саме в нашій місцевості.

Також тут можна побачити дві сокири періоду Київської Русі, відреставровані фахівцями.

«Я не можу сказати, чи це були бойові сокири, чи ж вони були для господарських потреб. Зазвичай такі речі у той час мали універсальне призначення», – зауважує колекціонер.

Також в експозиції є склют або потьос, який наші предки використовували для тесання дерева. 

Є й інші елементи побуту, зокрема старовинна бритва.

Також із цікавинок – газета 1929 року випуску, повний номер. Її до слова, за словами власника, знайшли у Серниках за іконою.

«Швидше за все її використали як підставку під зображенням святих», – вважає Федір Полюхович.

Чоловік розповів, як почалося його захоплення колекціонуванням.

«Спочатку я почав колекціонувати сірники. Це було ще у п’ятому класі. Пізніше захопився календариками, паперовими грішми, які знайшов у старому гаманці.

Але ще зі шкільних років я почав цікавитися монетою – 5 рублів Російської імперії, яка була із золота. Чув від дідуся, що вона в нього була, однак наживо я її у нього ніколи не бачив. Коли ж на початку двотисячних я почав більше цікавитися тою монетою, то одна така (вагою 4 грами) коштувала орієнтовно 60 доларів. Нині вона, до слова, коштує 350-400 доларів», – розповів Федір Полюхович.

Свою особисту невелику колекцію золотих монет чоловік до речі потратив на будівництво будинку.

«Колекціонування монет, на мою думку, – один з варіантів інвестиції в майбутнє», – каже співрозмовник.

 

Охочих подивитись експозицію повідомляємо, що вона виставляється у торговому центрі «Все для оселі» (вулиця Центральна, навпроти поліції) 

Коментар
16/07/2025 Вівторок
15.07.2025
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром