стрічка

Вараш чи Ташкент? Торішню пожежу в Узбекистані видають за аварію на Рівненській АЕС

26 Серпня 2024, 14:13
Фото з аварії у Ташкенті 6513
Фото з аварії у Ташкенті

У мережі гуляє фейк-страшилка про Рівненську АЕС. Так, після ворожого масованого обстрілу, якого Україна зазнала 26 серпня, у фейсбук-спільнотах і телеграм-каналах почали активно поширювати брехню про вибух на Рівненській АЕС.

Кореспонденти Район.Вараш з'ясували, що ця інформація не відповідає дійсності, звернувшись за коментарем до НАЕК «Енергоатом». В енергетичній компанії цю інформацію спростували.

На Рівненській АЕС, повідомляють, що атомні блоки працюють у штатному режимі.

Фейковий пост, опублікований на сторінці «Велика Україна», стверджує про «вибух» на Рівненській АЕС, всі енергоблоки нібито пошкоджені, а радіація значно перевищує норму. У цьому ж повідомленні було прикріплене фото пожежі, що викликало хвилю тривоги серед користувачів соцмереж.

ФЕЙК гуляє мережею
ФЕЙК гуляє мережею

Проте, насправді це фото було зроблене під час пожежі на складі в Ташкенті, Узбекистан, яка сталася у вересні 2023 року. В інтернеті легко знайти оригінальні джерела цього зображення, які підтверджують, що воно не має жодного стосунку до Рівненської АЕС чи будь-якої іншої атомної електростанції в Україні.

Закликаємо громадян довіряти лише офіційним джерелам інформації та перевіряти факти перед тим, як поширювати подібні новини. Поширення дезінформації під час війни є особливо небезпечним і може спричинити значну шкоду.

ФЕЙК гуляє мережею
ФЕЙК гуляє мережею

 

 

 

 

Коментар
13/09/2024 П'ятниця
13.09.2024
12.09.2024