стрічка

Аптека на колесах: мобільний пункт курсує Зарічненщиною

15 Липня 2024, 17:05
Мобільний аптечний пункт у Млинку. Фото Аліни Апончук 352
Мобільний аптечний пункт у Млинку. Фото Аліни Апончук

Від червня 2024 року віддаленими селами Зарічненської та Локницької громад Вараського району курсує мобільний аптечний пункт.

Як це відбувається на ділі, 15 липня перевірила кореспондентка Район.Вараш.

На Рівненщині «аптека на колесах», як охрестили цей проєкт у народі, – спільне напрацювання мережі аптек «Подорожник» і Держлікслужби.

Зауважимо, що питання доступності ліків для людей, які живуть у глибинках, – це виклик не воєнного часу, але саме з початком повномасштабної війни ця проблема істотно загострилась. Зокрема, за даними Рівненської ОВА, у двох прикордонних із Білоруссю громадах району зовсім не мають ліцензованих аптечних закладів чи укладених договорів з лікарнями 44 населені пункти.

Щоб проєкт мобільних аптек вдалось втілити у життя, спочатку урядовцям довелось внести зміни до ліцензійних умов з виробництва, гуртової та роздрібної торгівлі ліками. Ця постанова Кабміну набрала чинності у жовтні 2023 року і дозволила відпускати мобільним аптечним пунктам ліки за рецептом.

Загалом аптеки на колесах пропонують своїм клієнтам не лише лікарські засоби, а й спеціальні продукти для дієтичного споживання, медичні вироби та засоби гігієни.

Курсує мобільна аптека за попередньо узгодженим графіком, щодня (у будні) відвідуючи від трьох до п'яти сіл. Тобто частота таких візитів становить орієнтовно один – на два тижні.

В обідню пору 15 липня мобільний аптечний пункт працював у Млинку. До цього вже встиг побувати у Конику.

Під час спілкування фармацевтка пані Олена розповіла, що у середньому в кожному селі вони працюють протягом години, адже маршрут чималий, а встигнути потрібно всюди.

«Про наш приїзд зазвичай завчасно повідомляють працівники ФАПу. Оскільки у Млинку працівниця медичного пункту нині у відпустці, то ми вже по прибуттю просимо місцевих через соцмережі поінформувати односельців про наш візит. У Млинку працюємо через понеділок, стоїмо біля магазину («Дубок». – ред.) у центрі села», – розповідає жінка.

Оскільки нині в селах гаряча пора, то ажіотажу біля аптеки на колесах нема. Але періодично хтось та й підходить.

За словами пані Олени, нині серед клієнтів мобільної аптеки попит на знеболювальні. Пояснює, це тим, що селянам доводиться влітку багато працювати фізично, тому часто болять руки, спини та ноги. Також, каже, багато купують ліків проти алергії, отруєнь та від болю в горлі. У попиті й заспокійливі.

Ніби на підтвердження слів співрозмовниці до мобільного пункту підходить молода мама, яка купує «Орасепт» від тонзиліту. Перед нею жінка середнього віку купувала валеріану, настоянку перцевої м'яти та «Корвалол».

«Якщо пацієнт потребує ліків, яких у нас нема на момент візиту у село, я формую заявку і привожу їх наступного разу. Також у нас можна придбати медикаменти за програмою «Доступні ліки». Маємо спеціально для цього Starlink. Щоправда, він інколи підводить, але в нас є альтернатива – мобільний інтернет», – зауважує пані Олена.

Тим часом до мобільного пункту підходить літня жінка. Цікавиться, що продають. Зачувши, що ліки, уточняє: продають чи роздають? На відповідь, що все ж продають, зауважує, що її ліками постачають діти і йде дорогою до магазину далі.

Пані Олена резюмує, робота в мобільній аптеці не з легких, адже доводиться долати чималий кілометраж по бездоріжжю, проте вона не нарікає, бо знає, що далеко не у всіх в селі є ті, хто можуть про них подбати і забезпечити необхідними ліками.

До слова, на Рівненщині активно обговорюють та розглядають ще один варіант доставки ліків у глибинку, для цього залучаються підтримкою «Укрпошти».

Коментар
13/12/2024 П'ятниця
13.12.2024
11:48
КОЛОНКА Війна за війну 180
12.12.2024