стрічка

На території Нобельського нацпарку виявили тисячолітні кістки бізона

09 Липня 2024, 12:41
Тисячолітній ріг бізона. Фото Нобельського НПП 367
Тисячолітній ріг бізона. Фото Нобельського НПП

На території Нобельського національного природного парку знайшли рештки степового бізона (BISON PRISCUS), який мешкав на євразійському материку.

Про знахідку повідомляють у нацпарку.

Відомо, що спочатку поблизу села Дубчиці із дна річки Прип’ять підняли ріг тварини.

За визначенням українського палеографа і палеонтолога, геоморфолога, археолога, доктора географічних наук, завідувача кафедри фізичної географії, геоморфології та палеографії Чернівецького національного  університету імені Юрія Федьковича професора Богдана Рідуша, ці рештки можуть датуватися десятками тисяч років і надавати важливу інформацію про епоху плейстоцену, коли цей вид був поширений.

«Ці тварини свого часу частково вимерли, а частково асимілювались у сучасного зубра», – зауважують природоохоронці.

Довжина рогу становить 61 сантиметр, а його основа біля черепної кістки сягає в обхваті 38 сантиметрів. Науковці припускають, що ріг належав дорослому зубру.

Окрім рогу, житель села Сенчиці Сергій Сарич, повторно досліджуючи днище річки підняв із нього ще окремі кістки скелета.

«Чекаємо, коли спаде паводок, і плануємо більш детально вивчити місце знаходження артефактів», – діляться планами на майбутнє природоохоронці.

Нагадаємо: кілька років тому на території нацпарку відшукали зуб мамонта.

Згодом всі знахідки планують розмістити у виставковій залі як музейні експонати науково-дослідного центру, будівництво якого планується на території нацпарку.  А поки що співробітники нацпарку обробляють знахідки та консервують їх від атмосферного впливу, який може згубно діяти на кістки, оскільки ті пролежали багато тисячоліть у воді.

Читайте також: Нобельський нацпарк отримав кошти на створення моніторингових систем

 

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром