Босоніж, у вишиванках та з вінками: у Вараші молоді дівчата відтворили купальське дійство

Лідерки учнівського самоврядування «Ватра» Центру дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради під керівництвом Олени Стадник відтворили у Вараші одне з найдавніших і найатмосферніших українських свят – Івана Купала, яке відтепер святкується у ніч на 24 червня.
Про це повідомляють у Департаменті культури, туризму, молоді та спорту Вараської міськради.
Своїм дійством учасниці намагались зокрема відтворити традиційний купальський обряд – ворожіння на нареченого.
«Колись молоді й незаміжні дівчата в купальську ніч плели вінки з квітів, рослин, зелені, ставили всередину невеликі свічки, запалювали їх і пускали за водою. Вінок мав прибитися до берега. Вважалося, з якого боку він це зробить, з того і прийде наречений. Якщо вінок йшов на дно або зупинявся, отже, дівчині ще ходити в дівках цілий рік», – пояснюють у Департаменті та додають, що парубки ж натомість шукали в ніч на Івана Купала цвіт папороті. Існувало повір'я, що той, хто знайде цвіт папороті, зможе лікувати будь-які хвороби та розумітиме мову звірів і птахів.
А молоді пари, взявшись за руки, стрибали через полум'я. Стрибки ці вважалися такими, що очищають. Селяни проганяли через вогонь навіть худобу, щоб вона давала якомога більше молока і не хворіла. Якщо у родині хворів малюк, у багатті спалювали його сорочку. Вірили, що тоді дитина одужає.
Як молоді у Вараші вдалось передати атмосферу давнього свята, дивіться на відео Яни Миронюк та на фото Іванни Пампушик.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром