стрічка

Кадровий конфлікт у Вараші: Анощенко вимагає звільнити Павлишина, Мензул – проти

13 Червня 2024, 08:24
Колаж Район.Вараш 1296
Колаж Район.Вараш

Депутат Вараської міської ради Сергій Анощенко вважає незадовільною роботу першого заступника міського голови Павла Павлишина та вимагає його звільнення. Натомість мер Вараша Олександр Мензул вважає таку поведінку депутата політиканством і спробою влаштувати політичну кризу в стратегічно важливому місті.

Район.Вараш спробував розібратись у цій ситуації.

У травні на сайті Вараської міськради з'явився проєкт рішення про звільнення першого заступника міського голови, автором якого є ексмер міста, а нині чинний депутат Сергій Анощенко. Обранець громади називає такі підстави для звільнення ексгендиректора Рівненської АЕС, а нині першого заступника мера Павла Павлишина з обійманої в мерії посади:

  • невжиття заходів стосовно порушення Земельного законодавства близькою людиною
  • зменшенням виконуваних повноважень першого заступника у зв'язку зі створенням Вараської МВА
  • відсутністю посади першого заступника міського голови в Класифікації посад в органах місцевого самоврядування
  • відсутністю звіту перед громадою про діяльність протягом всього часу перебування на посаді
  • доведеним фактом академічного плагіату у дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
  • підрив авторитету посадової особи місцевого самоврядування

Нагадаємо: Павло Павлишин обіймає посаду першого заступника міського голови від жовтня 2022 року. До того він від 27 червня 2022 року на період дії воєнного стану вбув переведений на посаду директора ВП «Атомремонтсервіс». В «Енергоатомі» тоді зауважували, що таке кадрове рішення сприятиме об‘єктивному й неупередженому розслідуванню правоохоронними органами резонансної справи, в якій був замішаний син Павлишина. Йдеться про побиття на турбазі 64-річної варашанки, яка за три дні після інциденту померла у медзакладі. Інцидент на базі відпочинку на Білому озері стався 18 червня 2022 року.

Повертаючись до кадрового конфлікту, зауважимо, що Мензул проєкт рішення Анощенка відхилив, апелюючи тим, що документ не відповідає законодавству, є необґрунтованим і підготовлений з порушенням правил юридичної техніки.

Відхилили його й інші структурні підрозділи виконкому.

Після цього Мензул записав публічне звернення, яке 1 червня оприлюднив у своєму телеграм-каналі. У ньому він пояснив, що взяв собі у заступники Павлишина винятково через його управлінські здібності, а Анощенка при цьому назвав «корисним ідіотом, який виконує чиїсь вказівки»

«Поки Росія атакує по усьому фронту, місцеві політикани намагаються організувати політичну кризу в стратегічно важливому місті Вараш», – вважає міський голова та додає, що наступним, кого хочуть посунути з посади Анощенко і компанія, призначивши натомість на це місце свою людину, є секретар міськради Геннадій Дерев′янчук, який, проте, за словами мера, нині служить у ЗСУ, відмовившись від бронювання і теплого кабінету.

Очільник Вараша запевняє, що докладе максимум зусиль, але не допустить у місті кризи.

Тим часом 12 червня на сайті мерії з'явилось інтерв'ю Павлишина, у якому він прозвітував про свої здобутки на посаді першого заступника.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром