стрічка

Рогатий конфлікт: у Зарічному місцеві жителі пересварились через оленя

27 Травня 2024, 14:10
Олень Борис. Фото Галини Васерук 8993
Олень Борис. Фото Галини Васерук

Днями соцмережі сколихнув конфлікт, у центрі якого опинився відомий на Зарічненщині олень Борис.

Суть суперечки, яка поширилась у медіапростір, полягає в тому, що не всім жителям селища до вподоби те, що звір вільно розгулює вулицями громади, оскільки той завдає їм збитків, ласуючи городиною з їхніх обійсть.

Район.Вараш з'ясував, що до місцевого мисливствознавця Руслана Христюка, який і привіз Бориса на Зарічненщину, з проханням повпливати на те, аби тварина не робила шкоди на грядках, звернулись місцеві чоловіки.

За словами мисливствознавця, йому навіть пригрозили, що інакше самі подбають про те, щоб Борис не збиткувався з їхніх городів.

Коли ж проблема набула розголосу, Петро Величко, один із противників того, щоб олень, який уже встиг стати своєрідною візитівкою громади, вільно розгулював селищем, публічно запевнив, що нічого не має проти тварини, але не хоче, щоб звір ходив пастися до нього на грядки. Від грошової компенсації, запропонованої Русланом Христюком за пошкоджений урожай, житель Зарічного відмовився. Каже, що, можливо, проблему б вирішив паркан, але хто і за які кошти має його зробити, невідомо.

Тим часом з'ясувалось, що насправді і опонентів, і прибічників Бориса у громаді не бракує.

Так, приміром, Галина Швая вважає, що красуватися оленем – одна річ, але варто думати і про наслідки та безпеку.

«Він легко перестрибує метрові забори. Це тварина. Йому не важливо хто там: діти, дорослі чи собаки. Я свідок того, як в центрі Зарічного Борис штрикав рогами і ногами собак. В нас є Нобельський нацпарк, чому б його туди не поселити? Хай би єгері потурбувались. Бо цю проблему треба вирішувати. Тварина повинна знати своє місце», – каже жінка.

«Кормити Бориса треба у лісі, а якщо він іде годуватись у місто – це вина єгеря, який не забезпечує його утримання. Це тварина, яка, не дай Боже, запросто може забити рогами дитину чи людину», – вважає Анатолій Вознюк.

Проте все ж більшість користувачів соцмереж захищають Бориса і не хочуть, аби він перестав навідуватись у селище. Ба більше – обіцяють прийти підтримати його навіть у суді, якщо доведеться.

Читати також: Дика шляхетність: як олень став візитівкою селища на Рівненщині

 

Коментар
16/06/2024 Неділя
16.06.2024
15.06.2024