стрічка

Протягом тижня у Вараському районі тварини покусали шістьох людей

20 Квітня 2024, 15:44
Фото ілюстративне 465
Фото ілюстративне

За майже чотири місяці 2024 року у Вараському районі 43 людини постраждали від укусів тварин. Зокрема шість випадків зафіксували лише протягом минулого тижня: три випадки – у Вараській громаді, два – в Антонівській та один – у Володимирецькій.

Як пише Суспільне, посилаючись на коментар лікарки-епідеміологині Вараського райвідділу обласного центру контролю і профілактики хвороб Марини Козодой, у Центрі реєструють всі екстрені повідомлення про укуси тваринами, які надходять від лікарів, не залежно від того тварині дикі чи домашні.

«Ми реєструємо і розслідуємо ці випадки. Якщо у тварини є господарі, то спостерігаємо 15 днів і потерпіла від укусів людина може не щеплюватися, якщо тварина жива. Якщо ж тварина помирає у період спостереження, то потерпілу людину щеплюють і госпіталізують. Є випадки, коли тварина покусала і десь побігла, тобто за нею не можна поспостерігати. Відповідно людина тоді одразу направляється на щеплення», – пояснює фахівчиня.

Що ж до тенденції по захворюваності на сказ серед тварин, то, за словами очільника Держпродспоживслужби у Вараському районі Олександра Петрука, на карантині по сказу зараз перебувають Володимирець і село Озеро Каноницької громади.

Зауважимо: у травні на Рівненщині фахівці планують провести преоральну вакцинацію м'ясоїдних тварин.

Коментар
20/05/2024 Неділя
19.05.2024
18.05.2024