стрічка

Заново вчився ходити, читати і писати: захисник із Зарічненщини проходить реабілітацію після важкого поранення

02 Березня 2024, 10:58
Павло Шкода. Фото: Суспільне 784
Павло Шкода. Фото: Суспільне

Павло Шкода із Зарічненщини отримав поранення в голову під час бою у травні 2023 року на Харківському напрямку. Тоді він пролежав без свідомості кілька годин у бліндажі серед загиблих побратимів.

Захисник пройшов уже кілька курсів реабілітації. Після відновлення планує повернутися на фронт, бо має там «незакінчену справу». Про це він розповів журналістам Суспільного.

У цивільному житті Павло працював адвокатом. Разом із дружиною виховував двох дітей.

Коли почалась повномасштабна війна, пішов до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де вступив до лав місцевої роти охорони. Згодом пішов служити стрільцем до 14 окремої механізованої бригади імені Князя Романа. Став командиром батальйону.

Один із травневих боїв, пригадує, став для нього мало не фатальним: «Якщо подивитись по моїх медичних документах, то мене поранили приблизно о 8:00, а «швидка» на Куп'янську забирала о 16:20. Весь цей час я був фактично без свідомості та без медичної допомоги».

У Харкові його прооперували. Щоправда, рука й нога не функціонували. Два місяці чоловік мусив пересуватися у кріслі колісному.

Опісля була реабілітація у Львові і перші кроки та прочитані слова. Далі – дві реабілітації у Рівненському обласному госпіталі.

«Я зараз вже десь читаю на рівні першого класу», – розповідає Павло та додає, що, за прогнозами психолога, повноцінно писати і читати він зможе орієнтовно через рік.

Фізичний терапевт Степан Шевчук, який займався з Павлом понад два крайні тижні, зауважує: «Наша ціль — досягнути максимальної рівноваги».

Більше дивіться у відео:

 

Читайте наші новини у Telegram

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром