стрічка

Торф і болото: з молотка продали право на 20-річне користування надрами у Вараському районі

08 Січня 2024, 20:17
Фото ілюстративне 2383
Фото ілюстративне

Державна служба геології та надр України реалізувала через аукціон спеціальний дозвіл на користування надрами «Родовище Мак», розташоване у Вараському районі, під видобуток торфу. 

Аукціон відбувся 4 січня. Про це Район.Вараш дізнався, проаналізувавши дані на порталі Рrozorro.

Згідно з результатами аукціону на родовище претендували сім компаній.

Стартова ціна лота становила 1 826 889 гривень.

Перемогу здобула компанія ТОВ «Укрторф», запропонувавши 25 000 500 гривень.

Зауважимо, що про намір виставити спецдозвіл на користування надрами цього родовища Держгеонадра оголосили ще 15 грудня.

За кілька днів після цього Українська природоохоронна група забила на сполох, що «260 гектарів лісів та боліт на Рівненщині хочуть продати без погодження з Міндовкілля».

«Ці ліси дивом оминули нелегальні бурштинокопачі, що є рідкістю для колишнього Володимирецького району Рівненщини», – зауважували природоохоронці та вимагали скасувати аукціон на продаж цієї ділянки, бо «видобуток торфу на ній суперечить вимогам законодавства та задекларованим цілям зі збереження лісів та боротьби зі змінами клімату».

Торги все ж відбулись. З різницею у 500 гривень від найближчого конкурента перемогла ставка ТОВ «Укрторф», що входить до групи компаній «Асвіо».

Як повідомляє «Дзеркало тижня», до групи «Асвіо» також входить компанія ТОВ «Агробіостандарт», яка у жовтні 2023 року перемогла в аукціоні з приватизації ДП «Волиньторф».

Нагадаємо: у грудні 2021 року Рівненська облрада створила три пралісові пам'ятки природи у двох різних лісгоспах, заборонивши на цих територіях ведення будь-якої господарської діяльності.

Найбільшою з пам'яток стало «Макове болото» з площею пралісу 259,8 гектара. Вчені вважають ці ліси наближеними до пралісів та характеризують їх як такі, що мають високу природоохоронну та наукову цінність.

 

Довідково: Родовище Мак розташоване за чотири кілометри на захід від села Нетреба Антонівської громади.

 

Читайте також: Болото на вагу золота: чому важливо зберегти Прип'ятське Полісся

 

Коментар
25/01/2025 Субота
25.01.2025
24.01.2025