стрічка

Укриття за 22 мільйони гривень: як просуваються роботи в ліцеї у Вараші

10 Січня 2024, 18:49
Будівництво укриття у ліцеї №3. Фото Вараської міськради ОНОВЛЮЄТЬСЯ 2684
Будівництво укриття у ліцеї №3. Фото Вараської міськради

Цьогоріч навчальний рік для учнів Вараського ліцею №3 розпочався деінде, оскільки освітній заклад не має облаштованого укриття, а відтак не може повноцінно функціонувати в умовах війни.

Посадовці вирішили реконструювати будівлю навчального закладу, облаштувавши захисну споруду цивільного захисту, а саме протирадіаційне укриття.

Як просувається будівництво, слідкує і Район.Вараш.

Згідно з паспортом будівництва, об'єкт мають здати до 26 грудня 2023 року. Очікується, що обійдеться він у понад 22 мільйони гривень. Фінансування робіт відбувається частково з бюджету громади та державного бюджету.

Згідно з рішенням Вараської міської ради, для реконструкції підвального приміщення з місцевого бюджету виділили співфінансування (субвенцію обласному бюджету) у сумі понад 13 мільйонів гривень.

Замовником робіт виступає Департамент із питань будівництва і архітектури Рівненської ОВА, якому відповідні повноваження й дозволи делегували під час сесій Вараської міської ради. Саме цей департамент організував тендер із визначення підрядника-виконавця робіт – ТзОВ фірму «Кортакоз», зареєстровану у місті Здолбунів, керівником якої у досьє You Control значиться Олександр Дашкель.

Стартувало будівництво у жовтні. Щотижня в мерії відбуваються наради, під час яких підсумовують виконані роботи та планують подальші.

Зокрема, на нараді 20 жовтня присутні обговорили демонтаж стяжки та вивіз будівельного сміття.

За тиждень (27 жовтня) підрядник прозвітував про демонтаж бетонної підлоги (вибитих 520 квадратів) та вивезення близько 40 кубів (90 тонн) будівельного сміття.

На нараді 3 листопада йшлося зокрема про вивезення ще 100 кубів будівельного сміття (бетонної підготовки та цементної стяжки), зроблену додаткову пройму для транспортування сміття, вибір субпідрядних організацій, котрі облаштовуватимуть вентиляцію, пожежну систему, сантехніку та ін.

На нараді 10 листопада йшлося про виконані роботи та окреслено подальші плани, зокрема облаштування інженерних мереж (перенесення сантехнічних систем – переварювання труб) та початок підготовчих робіт до облаштування електрики, вентиляції.

До наради 17 листопада долучилися представники Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА, котрі є замовниками цих робіт. Присутні обговорили обсяг виконаних робіт. Повідомили, що частково доставляються будівельні матеріали для подальшого виконання робіт.

На нараді 24 листопада повідомили, що стартувало прокладання інженерних мереж.

Станом на 1 грудня на стадії завершення перебували демонтажні роботи у блоці №3. Виконані 70% робіт із влаштування електромереж. 

Станом на 8 грудня робітники завершили демонтаж у блоці №3 та виконують опоряджувальні роботи, фарбують стіни та влаштовують стяжку. Завершили також влаштування електромереж та каналізації.

На стадії завершення демонтаж монолітних бетонних покриттів та підлоги з ґрунту у блоку №1, триває виямка рівня підлоги.

Станом на 15 грудня в мерії звітували про те, що тривають опоряджувальні роботи, облаштування вентиляції та виямка рівня підлоги. Робітники завершують фарбувати стіни та робити стяжку.

Станом на 22 грудня у мерії прозвітували про завершення влаштування стяжки та перегородок, а також входів до укриття у блоці №3. Триває монтаж вентиляції та оздоблювальні роботи. 

У блоці №1 робітники завершили демонтаж бетонної стяжки та працюють над розробкою ґрунту з переміщенням.

Станом на 28 грудня у мерії прозвітували, що у блоці №3 на стадії завершення влаштування перегородок, входів до укриття, а також монтаж вентиляції.

У блоці №1 робітники влаштовують внутрішньоінженерні мережі та вивозять ґрунт.

У січні в соцмережах користувачі почали активно обговорювати результати ремонту.

В мерії на це 9 січня повідомили: 

«На момент початку робіт приміщення під Вараським ліцеєм №3 було технічним підпіллям висотою 1,40-1,60 метра. При цьому за нормами висота приміщення ПРУ має бути в межах 2,20-2,50 метра. Відповідно підряднику найперше необхідно було демонтувати наявне бетонне покриття товщиною від 15 до 30 см (загальний об’єм 480 м3), гідроізоляції (мастичної) загальною площею 604 мПісля цього працівники фірми-підрядника розпочали виїмку піщаної засипки фундаменту технічного підпілля юліцею – загальний об’єм 1360 м3 А також перевезли цю піщану засипку (2 200 тонн) за межі ліцею, що орієнтовно 200 вантажівок типу «КАМаЗ».

Треба відмітити, що враховуючи низьку стелю технічного приміщення роботи із розбивання бетонного покриття, виїмки засипки тощо доводилося здійснювати ручним способом в стиснених умовах.

Під час виконання робіт із виїмки піщаної засипки працівники підрядника виявили додаткові зв’язки монолітних бетонних фундаментів шириною до 70 см, які не були зазначені у першочерговій проєктній документації школи. Саме тому їх довелося частково вирізати/демонтовувати для влаштування проходів у приміщенні (довжина прорізів у залізобетонних конструкціях ~460 м).

Після цього приміщення підготували для влаштування підлоги – укладання гідроізоляції, заливання стяжки, фарбування (1612 м2 площі).

Надалі робили внутрішнє опорядження стін – розчищення, антисептування та їх фарбування (площею 2887 м2).

Повністю реконструювали каналізаційну систему підвального приміщення всього ліцею №3 із врахуванням облаштування з нуля санвузлів у приміщенні ПРУ (протяжність каналізаційної мережі ~350 м) з дотриманням вимог інклюзивності.

Проклали мережі електроживлення та влаштування систем пожежної сигналізації, системи керування евакуації (~3900 м кабельних мереж). Проєктом передбачені встановлення освітлювальних приладів у кількості 190 штук.

Також із нуля спроєктували і влаштували повноцінну вентиляційну систему, облаштували опалювальні прилади у приміщеннях ПРУ.

Облаштували п’ять входів-виходів у приміщення ПРУ, встановивши спеціальні двері, з урахуванням вимог інклюзивності (будуть змонтовані спеціальні підйомники).

Кошторис проєкту передбачає придбання меблів (167 лав для сидіння, 210 ліжок, 64 вішалок, 32 стелажів), 24 місткості для води.

Аварійне електроживлення здійснюватиметься від двох дизель-електростанцій, закупівля яких також відбулася у межах кошторису проєкту.

Нині тривають роботи із влаштування інтернет-мережі, влаштування захисних екранів і накриттів над входами, часткове закривання металопрофілем інженерних комунікацій та інше».

 

 

Коментар
01/03/2024 Четвер
29.02.2024