стрічка

На території Нобельського нацпарку виявили рідкісного метелика

20 Липня 2022, 19:10
Мінливець великий 749
Мінливець великий

Влітку цього року на території Нобельського НПП вперше виявили Мінливця великого – це рідкісний вид метеликів, занесений до Червоної книги України.

Про це Район.Вараш повідомили місцеві природоохоронці.

Зауважимо, що Мінливець великий зустрічається у листяних та мішаних лісах, узліссях та невеликих галявинах вздовж берегів водойм, на узбіччях доріг, просіках тощо. Літають у кронах дерев, у спеку спускаються до землі, скупчуючись у вологих місцях, особливо на лісових дорогах. Літають здебільшого у спекотні години. У прохолодну погоду метелики лишаються у своїх схованках.

Самиці більші за самців, мають більше коричневого відтінку та менш інтенсивний синій перелив. Насичений пурпурно-блакитний блиск на крилах самця структурно утворюється світлом, що заломлюється ребрами на лусках крил. Колір видно лише під певними кутами та за умов яскравого освітлення.

Самка відкладає по 1-2 яйці на нижню поверхню листка або кору гілки, розвиток яких відбувається 8-14 днів. Гусениці зелені з жовтими цятками та світлими смужками. На передньому кінці тіла знаходяться два довгі вирости. Зимує гусінь у коконі з павутиння та листя на гілці, на лялечку перетворюється наприкінці весни. Розвиток лялечки триває 2-3 тижні. Живляться ці метелики соком берези, клена та інших дерев.

До зменшення чисельності виду призводить руйнування їхніх оселищ, виловлювання для колекцій, а також природна низька чисельність.

Коментар
01/12/2023 Четвер
30.11.2023