стрічка

Нобельському нацпарку виповнилось три роки

12 Квітня 2022, 11:10
На території нацпарку 524
На території нацпарку

Три роки тому, 11 квітня, указом Президента України №131 створено Нобельський національний природний парк, основою діяльності якої є збереження та відтворення природного біорізноманіття українського Полісся.

Розташований він території колишнього Зарічненського району. Межує з НПП «Прип'ять-Стохід» та Рівненським природним заповідником, – повідомляє Вікіпедія.

До території національного природного парку включено 25318,81 гектара земель державної власності. Тут збереглися величезні комплекси водно-болотних угідь, котрих майже не залишилось в Європі, багато озер, цілісна мережа річок та природні ліси.

Читайте такожБолото на вагу золота: чому важливо зберегти Прип'ятське Полісся

Зокрема у межах національного парку розташовані озера Нобель, Млин (Засвецьке), Острівське, Велике, а також вузькоколійна залізниця «Антонівка — Зарічне», яка вже не працює два роки.

Тваринний та рослинний світи теж вирізняються різноманіттям, серед якого багато унікальних видів, занесених до Червоної книги. Багатий край і на історичні й культурні пам’ятки, які теж потребують догляду та збереження.

Читайте також: Полісся можна не любити, але його потрібно шанувати. БЛОГ

«За ці роки діяльності закладу нам вдалось сформувати професійну команду працівників, поступово втілюємо природоохоронні заходи, проводимо екологічну освітньо-виховну роботу.

З кожним роком збільшується кількість туристів, охочих побачити та зануритись у красу поліської природи. Значно зменшилась кількість браконьєрів.

Проводяться спільні наукові дослідження з працівниками інших природно-заповідних установ, дослідницьких інститутів, а також з іноземними науковцями. Ми беремо участь у науково-практичних конференціях, семінарах, постійно підвищуємо кваліфікацію співробітників», – зауважують у нацпарку.

Читайте також«Нам є що показати майбутнім поколінням», – керівник Нобельського національного парку

Коментар
02/07/2022 Субота
02.07.2022
01.07.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром