стрічка

На Зарічненщині за радянської влади вчителів звинувачували за перегляд кіно

26 Грудня 2021, 16:52
У Перекаллі показують кіно 622
У Перекаллі показують кіно

Краєзнавиця розповіла про особливості сільського «кіножиття» на Поліссі за  радянських часів.

Дивно це, пише у фейсбуці краєзнавиця із Зарічненщини Валентина Тумаш-Ляховець, але все в житті колись стає історією. Так, як і фото, яке вона зустріла в стрічці повідомлень групи «Перекалля». Воно зафіксувало мить, коли фільми демонстрували сільські кіномеханіки.
 
«Почала дітям на гуртку про це розповідати, а вони дивом дивуються...Згадаймо. Ідеш у дитинстві до школи чи зі школи й читаєш афішу, яке кіно сьогодні покажуть у клубі»,  – зазначає краєзнавиця.
 
За її дитинства в  селі Кухче, згадує, сеанси були між двома шкільними змінами, ціна квитка – 5 копійок або 10 якщо фільм двосерійний.
 
«Юність. Кіно перед танцями... Не всі дивляться, а чекають на ґанку його закінчення. Згадується та атмосфера в клубі, коли хтось грубіянить і заважає дивитися фільм, коли пропадає звук, неякісне зображення» – згадує далі вона.
 
Дивувалися діти, коли розповідала їм про професію кіномеханіка...
 
І не менш дивний факт: у книзі засідань сільської ради села Мутвиця є запис, у якому вчителів звинувачують у тому, що вони разом з учнями «дивилися кіно», замість того щоб вивести школярів із сеансу... А учні ці були переростки й майже ровесники тих учительок...
 
«А інколи ми чули: «Кіна не буде, бо...» (так, у поліщуків незмінюване слово «кіно» відмінюється). А коли ж у нас на Зарічненщині з’явилося кіно? Коли воно зникло?» – запитує краян Валентина й закликає розповідати свої цікаві історії, пов’язані із демонстрацією фільмів у своїх селах.
 
 

Кіномеханік Василь Ковенько, село Перекалля
Кіномеханік Василь Ковенько, село Перекалля

Коментар
16/03/2025 Субота
15.03.2025
14.03.2025