стрічка

Вараш і Зарічне отримали кошти на підтримку потерпілих від домашнього насильства

28 Жовтня 2021, 15:28
У п’ятьох громадах Рівненщини створюють служби підтримки постраждалих від насильства 307
У п’ятьох громадах Рівненщини створюють служби підтримки постраждалих від насильства

П'ять громад на Рівненщині отримали державні кошти на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.

У Вараській громаді триває створення центру соціально-психологічної допомоги. Це буде перший заклад такого типу в області. Кошти субвенції спрямують на ремонт приміщення, придбання меблів тощо. У денному центрі будуть готові надати постраждалим від домашнього насильства психологічну, соціально-побутову, соціально-медичну, інформаційну, юридичну послуги, – зазначають у Рівненській ОДА.

Ще у чотирьох громадах запрацюють консультативні служби – у Зарічненській, Радивилівській, Соснівській та Острозькій громадах. Тут будуть надавати разові чи періодичні консультації постраждалим особам та їх законним представникам щодо прав, заходів, соціальних послуг, якими ця особа може скористатися.

«Такі центри розбудовуються по всій Україні. Загалом мережа передбачає 125 подібних служб, на Рівненщині – п’ять. Це важлива ініціатива Мінсоцполітики, адже лише на Рівненщині у 2020 році звернень про домашнє насильство було на 11% більше від попереднього року. А цьогоріч до правоохоронців із заявами вже звернулися 1 814 осіб», — прокоментувала заступниця голови ОДА Людмила Шатковська.

Вона додала, що Рівненщина – серед областей, де оперативно використовують кошти на створення мережі служб підтримки постраждалих від домашнього насильства. Наразі у громади надійшла частина коштів, готуються документи, оголошуються процедури закупівель на ремонт та придбання обладнання.

Коментар
16/01/2022 Неділя
16.01.2022
15.01.2022
14.01.2022