стрічка

У Боровому протестували проти діяльності Нобельського парку на прилеглій території

22 Березня 2021, 18:17
Місцеві селяни висловлюють свої претензії працівнику парку 11108 Джерело: фото очевидця подій
Місцеві селяни висловлюють свої претензії працівнику парку

Селяни не хочуть, аби на їхній території функціонував національний парк.

У центрі Борового місцеві активісти 22 березня зібрали громадськість та запросили до діалогу керівництво та працівників Нобельського національного природного парку. Відстояти свої права на лісові угіддя зібралось чимало місцевих жителів. Про це Район.Вараш з місця події повідомили учасники акції протесту.

Присутні селяни висловили свою категоричну позицію проти розміщення на території краю природоохоронного середовища.

«До території парку хочуть занести наші землі та ліси, з яких ми живемо і жили наші діди. По закону буде заборонена рубка дров, полювання, риболовля, збирання грибів і ягід, випас худоби та будь-яка сільськогосподарська діяльність. Одним словом ліс для нас має стати закритою зоною. Як ми будемо жити далі, нашій владі байдуже», – аргументують свою позицію селяни та наголошують, що у такий спосіб прагнуть нагадати владі, що вони – «люди, які теж хочуть нормально жити».

1
Голова Зарічненської ОТГ теж приїхав вислухати людей
Голова Зарічненської ОТГ теж приїхав вислухати людей

 

Під час акції протесту місцеві організували збір підписів з вимогою внести правки до Указу Президента України від 11 квітня 2019 року №131 «Про створення Нобельського національного природного парку», розташованого на території Зарічненщини. Зокрема, змінити межі парку, виключивши з них територію, прилеглу до Борового. Крім того, вони відверто словесно погрожували працівникам парку пошкодити їхнє майно в разі, якщо вони не припинять здійснювати робочі рейди на території місцевих лісових угідь.

Оскільки конструктивного діалогу так і не відбулося, попри те, що вислухати людей приїхали екологи, керівництво ОТГ та правоохоронці, за коментарем  Район.Вараш звернувся до директора Нобельського парку Володимира Діковицького.

«Люди наполягають, що по закону земля, надра, ліси належать народу, тобто їм, і вони мають право розпоряджатись лісами так, як вважають за потрібне: хочуть саджають, хочуть вирізають. Ми їм намагались пояснити, що територія парку має зони. Так, лише в заповідній зоні заборонена будь-яка діяльність, але то переважно заболочені, важкодоступні та невикористовувані місцевим населенням території. Натомість у господарській зоні і зоні регульованої рекреації можна збирати гриби, ягоди, дозволено займатись спортивною і любительською риболовлею, відпочивати.

Уся проблема в тому, що фактично сама земля нам не передана іще лісгоспами. Проте документи є, чекаємо коли їх підпишуть у Кабінеті міністрів. Люди просто не усвідомлюють, що парк не лише має на меті зберегти місцеву флору та фауну – він дасть додаткові робочі місця та кошти для бюджету громади, оскільки наша діяльність передбачає сплату податків», – прокоментував ситуацію директор парку.

Читайте також: «Нам є що показати майбутнім поколінням», – керівник Нобельського національного парку

Довідково:

Нобельський національний природний парк створено відповідним Указом Президента України від 11 квітня 2019 року з метою збереження, відтворення та ефективного використання типових і унікальних природних комплексів Західного Полісся, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.

Нобельський НПП – це 25, 3 тисяч гектарів земель державної власності (зокрема, землі ДП "Володимирицьке лісове господарство" та ДП "Зарічненське лісове господарство" загальною площею 15 397,7 га, решта – землі водного фонду (12 озер, 5 річок), болота та землі запасу за межами населених пунктів. найдовша вузькоколійна залізниця в Європі «Антонівка-Зарічне», унікальна флора та фауна, цінні природоохоронні, наукові та рекреаційні ділянки.

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром