Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Підліток / Фото ілюстративне
Підліток / Фото ілюстративне

В Україні дозволили з 16 років змінювати по батькові

09:15 16.11.2020
265

Верховна Рада України дозволила змінювати не лише прізвище й ім'я, а й по батькові.

Про це інформують на сторінці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Facebook.

3 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №2450, яким доповнюються статті 295 Цивільного кодексу України та 149 Сімейного кодексу України положеннями, які дозволять людям змінювати не лише своє прізвище та ім’я (що вже передбачено чинним законодавством), а й по батькові. Відповідний закон набуде чинності з 1 січня 2021 року.

Змінювати ім'я, прізвище і тепер по батькові можуть люди, які досягли 16 років. Проте існують певні винятки:

  • змінити по батькові можна буде і з 14 років, але лише за згодою батьків чи піклувальників;
  • згоди одного з батьків буде достатньо, якщо другий помер, безвісти зник, визнаний недієздатним чи позбавлений батьківських прав;
  • якщо один з батьків виступає проти, то спір між ними вирішуватиме суд або орган опіки чи піклування.

Наразі реєстрація зміни імені громадян України, які проживають на території України, проводить відділ реєстрації актів цивільного стану. Натомість громадяни, що постійно проживають за кордоном можуть звернутися за отриманням послуги до дипломатичного представництва або консульської установи України.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
5 грудня
Сьогодні
Вчора
03.12.2020
02.12.2020
01.12.2020
30.11.2020