стрічка

В Україні запрацює загальна декларація прибуття для пропуску через митний кордон

10 Листопада 2020, 08:59
778 Джерело: uanewcustoms

Загальна декларація прибуття (ЗДП) буде обов'язковою для ввезення товарів до України, у тому числі з метою транзиту. Застосування ЗДП передбачене міжнародними угодами та вводиться для попереднього проведення аналізу ризиків спеціалістами Держмитслужби.

З 7 листопада воно стане обов’язковою для пропуску товарів, що перевозять через пункти пропуску України, і подаватиметься до Держмитслужби.  Про це повідомляють у пресслужбі Поліської митниці. 

ЗДП — це електронне повідомлення з набором відповідних даних, сформоване перевізником (або від його імені іншою особою) та направлене у вигляді електронного файлу митному органу. Також є можливість заповнити ЗДП безпосередньо на вебпорталі Держмитслужби, в особистому Кабінеті користувача.

Введення ЗДП є черговим кроком до впровадження в Україні міжнародних норм і стандартів митного контролю. Це передбачене Міжнародною конвенцією про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція), Рамковими стандартами безпеки та спрощення світової торгівлі Всесвітньої митної організації та Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

При поданні загальної декларації прибуття відбувається попередній аналіз (до прибуття у пункт пропуску на митному кордоні України) інформації про перевезення товарів, що ввозяться в країну або прямують транзитом в інші держави. Мета нововведення – організація безпеки та надійності ланцюга поставок і зменшення ризиків для потрапляння в країну небезпечних товарів.

На сьогодні в особистому Кабінеті на Єдиному державному інформаційному веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» реалізована можливість провести тестування подання ЗДП (заповнення відомостей в полях ЗДП) та отримати результат щодо можливості прийняття митницею декларації в режимі он-лайн. Для тестування подання ЗДП необхідно мати КЕП.

ЗДП не подається у разі ввезення:

• товарів, що переміщуються морськими, річковими та повітряними суднами, які під час перебування на митній території України не роблять зупинок у портах чи аеропортах, розташованих на цій території;

• товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі;

• листів, поштових карток та секограм;

• товарів, що переміщуються відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу;

• військової техніки та інших товарів, передбачених статтею 252 Кодексу;

• товарів, що ввозяться на митну територію України особами, яким надано митні пільги, передбачені статтями 383 - 386, 388, 389, 391 і 392 Митного кодексу України, та які ввозяться на митну територію України у зв'язку з наданням таких пільг;

• товарів, що переміщуються із застосуванням книжки (карнета) А.Т.А.;

• товарів, що переміщуються громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності, у ручній поклажі або в супроводжуваному багажі;

• товарів, що ввозяться для спортивних цілей учасниками офіційних спортивних змагань;

• припасів, які знаходяться на борту транспортного засобу, що прибуває на митну територію України;

• транспортних засобів особистого користування;

• товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій;

• органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації.

Читайте також: На Волині розпочали реорганізацію митниці

Також повідомляють, що Мінфін наказом від 13.08.2020 N 502 затвердив Перелік відомостей, що вносяться до загальної декларації прибуття (діє з 28 жовтня).

В справах, що виникають при застосуванні загальної декларації прибуття звертатись до зазначених посадових осіб Поліської митниці Держмитслужби:

• начальник відділу забезпечення митного контролю та оформлення Козлинець Ігор Петрович;

• начальник відділу контролю за переміщенням товарів Куба Олександр Іванович;

• заступник начальника відділу забезпечення митного контролю та оформлення Дума Юрій Леонтійович, за телефонами (0362) 266403, (0362) 640363.

Коментар
Код блоку:
01/12/2022 Четвер
01.12.2022