Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Вараші рахували голоси виборців із порушеннями. ВІДЕО

09:02 26.10.2020
3269

На одній із дільничних виборчих комісій, яка знаходиться у районному центрі – місті Вараш голоси виборців підраховуються з порушенням процедури, визначеної Виборчим кодексом.

Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Дільнична виборча комісія № 560890 (м. Вараш, м-н Перемоги, 8), яка єдина в області не розпочала голосування вчасно через втрату ключа від сейфу з бюлетенями, підраховує голоси виборців з порушенням процедури: не оголошують, за кого віддав голос виборець, а вказують лише порядковий номер в списку, після цього бюлетень віддають для сортування членам комісії; члени комісії беруть одразу по кілька бюлетенів. При підрахунку відсутні таблички із назвами партій. Разом з тим, комісія не голосує щодо бюлетенів, які викликають сумнів.

Важливо також, що на той час, коли спостерігач ОПОРИ прибув на виборчу дільницю, то виявив, що комісія порушила черговість підрахунку голосів. Так, на момент прибуття спостерігача, комісія вже підрахувала голоси виборців за депутатів у Вараську міську раду та голову міської ради, а тоді комісія рахувала голоси виборців за депутатів Вараської районної ради та Рівненської обласної ради.

У цей час голова комісії давала пояснення поліції незрозуміло щодо якого факту. Як поліція, так і голова ДВК надати коментар, щодо причини отримання та надання пояснень відмовилася.

Процедура підрахунку голосів виборців визначена статтею 250 Виборчого кодексу України.

Зокрема, частина 2 вказаної статті визначає, що спочатку здійснюється підрахунок голосів виборців на виборах депутатів обласної ради, тоді районної ради, далі – на виборах міського голови і після того – на виборах депутатів міської ради.

Частина 28 статті 250 Виборчого кодексу України визначає, що при підрахунку виборчих бюлетенів з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) виборчі бюлетені розкладаються на місця, позначені окремими табличками, що містять з обох боків назву організації партії, напис "Недійсні".

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
5 грудня
Сьогодні
Вчора
03.12.2020
02.12.2020
01.12.2020
30.11.2020