Легендарна мазепинка УПА: музей у Володимирці відтворив повстанський головний убір

#   713

Експозиція Володимирецького історичного музею поповнилась унікальним експонатом – реконструкцією легендарної мазепинки, яку носили воїни Української повстанської армії.

Про це повідомляють у селищній раді.

Головний убір створили в межах проєкту з реконструкції військового однострою повстанців. Його виготовила майстриня з Маневич за спеціальним замовленням музею.

Для пошиття використали справжню австрійську шинельну тканину – саме таку цінували повстанці за міцність і характерну фактуру.

Особливу увагу приділили деталям: тризуб на головному уборі виконали вручну, що підкреслює повагу до історичного символу та воїнів, які боролися під ним за незалежність України.

У музеї зазначають, що ця мазепинка стане частиною реконструйованого повного однострою повстанців. Експонат займе почесне місце в експозиції, присвяченій діяльності УПА на території Полісся.

Завдяки такій реконструкції відвідувачі зможуть на власні очі побачити, як виглядав однострій українських повстанців минулого століття.

Останні новини

Всі

22 квітня 2026

21 квітня 2026

20 квітня 2026