Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Про місто Вараш

Варáш (у 1977—2016 роках — Кузнецо́вськ) — місто обласного значення Рівненської області України. Населення становить 42 350 осіб (2019).

Засноване в 1973 році на місці колишнього села Вараш, яке згадують у документах із 1776 року. Статус міста має з 1984 року.

19 травня 2016 року депутати Верховної Ради України ухвалили постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів, зокрема Кузнецовська.

Село Вараш є дуже давнім за своїм походженням і про це саме яскраво свідчить його давня назва. Річки завжди були головними артеріями життя. Стир — не виняток і саме на його правому березі з'явилось перше поселення. Кам'яні знаряддя праці — ножі, наконечники, сокири, знайдені тут свідчать, що перше поселення на березі річки Стир виникло ще в кам'яну добу.

Територія, на якій розташоване село, в ХІІ столітті була складовою частиною Галицько-Волинського князівства. Татаро-монгольська навала не досягла Полісся, яке своїми хащами та болотами відлякувало ординців і було надійним захистом від ворогів. Велика кількість жителів Подніпров'я тікає перед небезпекою й оселяється на Поліссі. Так виникло поселення ремісників та купців на березі р. Стир поблизу Вараша, що згодом виросло в торгове містечко Вараш. Із занепадом Галицько-Волинського князівства Волинь і Полісся з 1340 року стали складовою частиною Великого князівства Литовського. З 1442 року село — власність князів Чарторийських.

Сьогодні Вараш — місто-супутник Рівненської атомної електростанції. 

Його новітня історія розпочалася 25 травня 1973 року, коли міністр енергетики та електрифікації Петро Непорожній забив першого символічного кілочка на місці, де мала бути споруджена станція.

А 26 жовтня 2018 року тут «виросла» об'єднана територіальна громада —  на сесії міської ради місцеві обранці ухвалили рішення про добровільне приєднання територіальної громади села Заболоття Заболоттівської сільської ради Володимирецького району Рівненської області до територіальної громади міста обласного значення Вараша.

Кількість населення Вараша - понад 42 тисячі осіб. 

На пленарному засіданні 17 липня 2020 року Верховна Рада ухвалила Постанову №3650 «Про утворення та ліквідацію районів», відповідно до якої утворили Вараський район (із адміністративним центром у місті Вараш) у нових межах. До Вараського району ввійшли  Антонівська сільська, Вараська міська, Володимирецька селищна, Зарічненська селищна, Каноницька сільська, Локницька сільська, Полицька сільська, Рафалівська селищна територіальні громади.

17 квітня
Вчора
15.04.2021
14.04.2021
13.04.2021
12.04.2021